Pravidla turnaje - 45. ročník

Fotbalový sezónní turnaj O Poseidonův banánovník je určen pro 32 týmů, účastnících se na Brejku minimálně 3. ligy v době zápisu do turnaje. Každý manažer může přihlásit jen jeden tým.

Startovné je 2250.000,- Bk a stanoveny tyto Odměny +  jsou stanoveny pokuty viz sekce Odměny .

Hracím dnem je sobota a neděle (viz. Rozpis turnaje), turnaj bude zahájen 3. týdnem v sezóně, tzn. po 3. ligovém kole.

Turnaj bude mít oproti minulým ročníků 3 části: Základní skupiny a Play Off a k těmto dvěma tradičním částem se přidá třetí a bude se hrát O umístění,

Základní skupiny

Ve 4 skupinách bude po 7 týmech. O nasazení do skupin rozhodne los, který proběhne nejpozději týden před zahájením turnaje. Nasazení do 8 losovacích košů po 4 týmech je určeno hodnotou koeficientu týmů. Hraje se jednokolově každý s každým. Zápasy se odehrají na neutrální půdě.

Do Play Off postupují 4 první týmy ze skupiny dle následujícího klíče:

1. Počet bodů
2. Vzájemný zápas
3. Rozdíl skóre
4. Vyšší počet vstřelených branek
5. Los

* V případě, že se ve skupině objeví TBM, bude tento tým nahrazen prvním náhradníkem pakliže nějaký je, pokud by tomu tak nebylo a nebyl by tu žádný náhradník, tak má admin turnaje 24 hodin na to, aby sehnal tým, který by TBM nahradil...pokud se žádný tým nenajde, turnaj se dohraje s 31 účastníky a zápasy s TBM, budou kontumovány. Pokud tým z nějaké skupiny již odehrál s TBM utkání některého kola, bude jeho výsledek anulovám, a připsán do konečné tabulky výsledek 5:0 kontumačně pro tým, který hrál s TBM.

O umístění

Pro týmy, které se nedostanou do play off turnaj nekončí, týmy na 5-7. místě po Základních skupinách se utkání  o konečné umístění podle rozpisu v sekci O umístění. Také budou hrát o umístění vypadlí osmifinalisté, čtvrtfinalisté. Zápasy se odehrají doma/venku.

Play Off - osmifinále

Odehraje se jako poháry na brejku. Týmy se mezi sebou v rámci každé dvojice utkají v dvojzápas a úspěšnější z každé dvojice postoupí do čtvrtfinále. Hrát se bude systémem doma/venku, až do rozhodnutí..

Play Off - čtvrtfinále

Odehraje se jako poháry na brejku. Týmy se mezi sebou v rámci každé dvojice utkají v dvojzápas a úspěšnější z každé dvojice postoupí do semifinále. Hrát se bude systémem doma/venku, až do rozhodnutí..

Play Off - semifinále

Odehraje se jako osmifinále a čtvrtfinále. Týmy se mezi sebou v rámci každé dvojice utkají v dvojzápase a úspěšnější z každé dvojice postoupí do finále a poražený si zahraje v utkání poražených o 3. místo. Hrát se bude systémem doma/venku, až do rozhodnutí..